z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021 | 20:54 komentarzy 5

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Małgorzata Greta, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach poinformowała, że we  wtorek 19 stycznia zaszczepieni  zostaną mieszkańcy DPS. 40 z 51 osób zgodę na szczepienie wyraziło. Pozostali, po rozmowie z rodzinami, odmówili udziału w Narodowym Programie Szczepień.

Najstarsza mieszkanka skierniewickiego DPS – 98-latka wypełniła deklarację, we wtorek wraz z pozostałymi chce być zaszczepiona. W kolejce po szczepionkę ustawią się też najmłodsi pensjonariusze domu – 27-latek i o cztery lata starszy mężczyzna.

70 proc. mieszkańców DPS w Skierniewicach to osoby, które ukończyły 90 lat.

– W poniedziałek z osobami, które odmówiły szczepień będzie rozmawiać jeszcze psycholog. Nikt nikogo nie będzie zmuszać, chcemy natomiast uświadomić powagę sytuacji – mówi Małgorzata Greta, dyrektor DPS.

Wszystkie 11 osób, które nie chcą wziąć udziału w Narodowym Programie Szczepień przechodziło już covid.

W tym tygodniu w pierwszej turze zostało zaszczepionych 18 pracowników DPS, w drugiej turze będą szczepieni w poniedziałek. Kilka osób z personelu niedawna przechodziło covid, szczepionki zostaną im podane w późniejszym terminie. Łącznie zaszczepionych zostanie 40 osób.  

W DPS zostanie zorganizowany punkt szczepień. Pielęgniarka i lekarz z POZ Eskulap najpierw zbadają zainteresowanych, następnie, jeśli nie będzie przeciwwskazań, zaszczepią seniorów oraz personel.

Personel i podopieczni DPS w Skierniewicach przebywali na kwarantannie od 21 października do 4 listopada 2020 roku. Zakażonych było 47 mieszkańców i 15 pracowników placówki. Koronawirus zabił sześć osób.


Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 26

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Leszek 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Prosciej i taniej podac lek amantadyna. Wtedy i psychologowie nie potrzebni. I lzej na sumieniu z tym poczuciem poprawnosci sanitarno epidomologicznej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wer 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Poza tym polska szczepionka była prawie gotowa w lipcu i cisza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konrad 3 miesiąc temuocena: 58% 

  Nie chcą to nie chcą. Pozwólcie się zaszczepić nimi innym chętnym. Chętnych jest więcej niż plan produkcji szczepionek na długie miesiące. Może jak zobaczą, że inni się zaszczepili i po miesiącu albo dwóch nic im nie jest to zmądrzeją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 2 miesiąc temuocena: 95% 

  Byłam w galerii handlowej w Łodzi,polskie sklepy,z polskim kapitałem zamknięte,a z obcym,otwarte.a ludzie ślepi...kleją się do szczepionki jak do wybawicielka. Będzie zawód.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wrra 1 miesiąc temuocena: 89% 

  Psycholog do tych 11,czy 40 osób?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2678 sekundy