nauka

z powiatu

Sadkowice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2021 | 16:29 komentarzy 1
Sukces szkoły z Sadkowic i jej uczniów. Motywacja dla innych

Sukces szkoły z Sadkowic i jej uczniów. Motywacja dla innych (fot. Nadesłane)

Dominika Idzikowska, Maria Pluta, Olaf Pluta, Natalia Sobczak, Mateusz Żaczkiewicz to finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sadkowicach

Dyrektor sadkowickiego zespołu szkół Marek Lewandowski nie kryje zadowolenia z sukcesu: – Jestem bardzo dumny ze swoich uczniów i nauczycieli. Zatrudniona przeze mnie kadra pedagogiczna to nauczyciele pracujący z pasją, odkrywają nie tylko talenty wśród uczniów, ale również je rozwijają poświęcając im często swój wolny czas.


Beata Pakuła przygotowująca uczniów do konkursu z języka polskiego dodaje, że sytuacja wywołana pandemia utrudniała pracę.


– Pracowaliśmy w większości zdalnie. Przygotowanie do konkursu było doskonałym dodatkowym zajęciem dla mnie i dla moich uczniów. Szczegółowo analizowaliśmy wymagania konkursowe do każdego etapu konkursu. Sporo czasu poświęciliśmy na rozwiązywaniu testów konkursowych z poprzednich lat i z różnych województw. Sama też układam testy. Dziewczynki pisały też wypracowania, które sprawdzałam, a następnie omawiałam z uczennicami – mówi.


Natalia Sobczak jest finalistką z matematyki i języka polskiego. Podkreśla, że ten drugi przedmiot zawsze jej bliski. Razem z koleżanką z klasy Dominiką Idzikowską zwyciężyły w kuratoryjnym konkursie.


– Wierzę, że tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych pozwoli nam dostać się do wymarzonych szkół – komentuje Dominika Idzikowska.


Lidia Pluta, mama Marii i Olafa (córka laureatka z geografii, syn z matematyki) podkreśla rolę nauczycieli w sukcesie jej dzieci. Dodaje: – To był trudny konkurs. Zwłaszcza dla syna, który rocznikowo jest młodszy od swoich rówieśników Szczególne ukłony dla Teresa Wielgus, którzy przygotowywała Olafa, ale też pozostałych nauczycielki.


A jak rezultat podopiecznych komentuje Teresa Wielgus?


– Samo odkrycie talentu nie gwarantuje sukcesu uczeń uzdolniony matematycznie jest jak nie oszlifowany diament. Osiągnięcie tak wysokiego tytułu nadanego przez Kuratorium Oświaty wymaga pracy zarówno ze strony ucznia jak i nauczyciela. Jestem pod wrażeniem chęci i zaangażowania moich podopiecznych w przygotowaniu do konkursu.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Elza 1 ponad rok temuocena: 89% 

  Popraw dziennikarzu te błędy bo się czytać nie da... A chciałoby się, bo to jednak dobre wieści... I jeszcze pytanie za 100 punktów, czy jak się pisze tekst do publikacji to potem nikt tego nie sprawdza ? Skoro tak to wygląda ubogo... ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Szkolna Liga Pływacka edycja 2022/2023

Po dwóch latach wrócił tu porządek

Pożar pod Skierniewicami. Poparzony lokator

Szanowni Klienci SIME Polska

Europejskie Forum Gospodarcze: Jutro zaczyna się...

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA