Zawody w Olsztynie zakończyły się wielkim sukcesem reprezentacji UKS Nawa Skierniewice.

Zawody w Olsztynie zakończyły się wielkim sukcesem reprezentacji UKS Nawa Skierniewice. (fot. UKS Nawa)

Czternastoletni reprezentanci UKS Nawa Skierniewice znakomicie wypadli w najważniejszym starcie sezonu 2021. Podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego podczas Letnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Olsztynie stawali na najwyższym stopniu podium.

Młodzi zawodnicy UKS Nawa po mistrzowską formę pojechali do Puław, gdzie od połowy czerwca trenowali w 50. metrowym basenie. Przygotowania przyniosły znakomite efekty. W minionym tygodniu (1-4.07)  w Olsztynie w krajowym czempionacie juniorów młodszych 14-letnich podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego wypadli rewelacyjnie.

– Cztery dni zmagań były jak czteroodcinkowy serial trzymający w niesamowitym napięciu i zakończony happy endem – opowiada Marcin Sarna, trener.

Fantastyczny start zanotowała sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym. Dziewczęta z UKS Nawa po wspaniałej walce jako pierwsze dotarły do mety i zostały mistrzyniami Polski. Skład złotej sztafety tworzyły: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska i Inez Sarna.

Wspaniałe zawody ma za sobą Zuzanna Denisiewicz, która do złota w sztafecie dołożyła złoto na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. – Nasi reprezentanci wielokrotnie kwalifikowali się do ścisłych finałów, walcząc już bezpośrednio o najwyższe lokaty wśród najlepszych pływaków w Polsce – dodaje Marcin Sarna.

Na wysokim 5. miejscu start na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym ukończyła drużyna w składzie: Oliwia Zakrzewska, Weronika Michalik, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna. Na 7. pozycji uplasowała się skierniewicka ekipa na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym w składzie: Oliwia Zakrzewska, Inez Sarna, Pola Drążkiewicz, Zuzanna Denisiewicz. Mieszana drużyna Nawy (Zuzanna Denisiewicz, Sebastian Głowacki, Oliwia Zakrzewska, Michał Brodowski) w rywalizacji sztafet na dystansie 4x100 metrów stylem zmiennym uplasowała się na 11. miejscu.

Zuzanna Denisiewicz poza pozycjami medalowymi, zajęła 5. miejsce w finale A w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, 6. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym i 6. w finale B w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym,

Oliwia Zakrzewska zajęła 7. pozycję w finale A w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym, 7. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym oraz 10. miejsce w finale A w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym.

Pola Drążkiewicz niemal skopiowała osiągnięcia koleżanki w rywalizacji specjalistek od stylu klasycznego. Zajęła 7. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, 8. miejsce w finale A w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym oraz 10. miejsce w finale A w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Inez Sarna uplasowała się na 4. miejscu w finale B w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i 4. miejsce w finale B w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.

Weronika Michalik była 4. w finale B w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, a Sebastian Głowacki zajął 10. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym.

Po powrocie z Olsztyna skierniewiczan w Ratuszu ugościł Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sport. Były gratulacje i upominki.

W połowie lipca (15-18.07) równolegle rozgrywane będą mistrzostwa Polski 15-latków, 16-latków oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (17-18-latkowie). Zmagania toczyć się będą w Olsztynie, Oświęcimiu i Bydgoszczy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA