Paweł Felczyński zwraca uwagę, że uczniowie w wolnym czasie, kiedy nie muszą czytać lektur, chętnie sięgają po historie obrazkowe.

Paweł Felczyński zwraca uwagę, że uczniowie w wolnym czasie, kiedy nie muszą czytać lektur, chętnie sięgają po historie obrazkowe. (fot. Joanna Młynarczyk)

Paweł Feczyński marzy, by stworzyć szkolną strefę komiksu, w internecie ogłosił się więc zbiórkę książek. Bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach twierdzi, że uczniowie najchętniej sięgają właśnie po historie obrazkowe. Tymczasem na półkach jest ich jak na lekarstwo. – Mamy w szkole 900 uczniów i niewiele ponad 20 komiksów w bibliotece – wylicza bibliotekarz.

W bibliotece na razie nie mamy ani jednego „Tytusa, Romka i Atomka” czy „Torgala”. Co mogłem, to z domu przyniosłem. „Tytusów” przyniosłem pięć i od razu poszły, wiem, że dzieci ustawiają kolejkę między sobą. Treści dawne nie zawierają przemocy, tam nikt nie ginie. To dodatkowa wartość komiksów – zwraca uwagę.

Nauczyciel, w porozumieniu z uczniami, wystosował prośbę do przewodniczącego rady rodziców o pieniądze, które pozwoliłyby na stworzenie w bibliotece strefy komiksu.

Dotacja z rady rodziców to około tysiąca złotych na książki, ale fajnie, gdyby pojawiły się też nowe komiksy np. wydane przez IPN o żołnierzach wyklętych. To bardzo ciekawe, edukacyjne pozycje, niestety drogie – zwraca uwagę Paweł Felczyński. – Niech dzieciaki czytają, co lubią, tym bardziej, że komiksy można podsuwać dzieciom już w pierwszej klasie, bo niewiele tam treści

– dodaje nauczyciel.

A czytają, jak zwraca uwagę nauczyciel, całymi seriami.

Najbardziej poszukiwanymi są: „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i Atomek”, „Thorgal”, „Kapitan Żbik” oraz „Asterix i Obelix – mówi Paweł Felczyński.

Do podzielenia się książkami zachęca w internecie, gdzie wystosował apel: „Być może ktoś ma w domu stare, niepotrzebne komiksy, w bibliotece szkolnej zyskałyby drugie życie. Byłbym, i nasi uczniowie, bardzo wdzięczny, gdybyście mogli je ofiarować naszej szkole”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 19
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kaśka 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Gonzo, skąd w Tobie tyle jadu ??? akurat Thorgal zawsze unikał przemocy starał sie wszystko załatwiac bez rozlewu krwi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Bosman 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Akurat te serie IPN-u o żołnierzach wyklętych, to jedne z tańszych na rynku serii, bo są dotowane przez Państwo. (Najnowszy tom serii do wyrwania w internecie już za 9 złotych z groszami). Jeśli dla Pana Bibliotekarza, te komiksy są drogie, to się nie dziwię wcale, że w bibliotece nie mają komiksow...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gonzo 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  A pan Bibliotekarz to wie że są i poważniejsze treści w komiksach. W Thorgalu nie ma przemocy, on to kiedykolwiek miał w rękach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Paweł 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  "Niech dzieciaki czytają, co lubią, tym bardziej, że komiksy można podsuwać dzieciom już w pierwszej klasie, bo niewiele tam treści." Rozumiem że to przypadkowy strzał w kolano a nie świadoma wypowiedź?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kapral 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  "Niewiele tam treści"? Serio?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Animacje pod chmurką – wakacyjne zabawy dla...

Od września rozpoczynasz naukę w szkole...

Roller-coastery, renesans i zabawa dla całej...

Ponad 45 inwestycji w powiecie żyrardowskim. Na co...

„Metafory” w CKiS. Zobacz najnowszą wystawę

Widmo lotniska

Turniej sołectw w gminie Skierniewice. Ludwików w...

"Bitwa regionów" w powiecie skierniewickim

Wakacje bez nudy w mieście

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA