kryminalne

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022 | 11:06
Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy policjanci przyjmują trzecią dawkę szczepionki

(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej przyjmują kolejną dawkę szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W 2022 roku szczepienia ochronne będą nadal kontynuowane.

Policjanci z komendy w Rawie cyklicznie przyjmują kolejną, już trzecią dawkę, szczepienia ochronnego przeciw wirusowi SARS-CoV-2.


– Rolą funkcjonariuszy jest pomagać i chronić. Przyjęcie szczepienia pozwoli nam zadbać o siebie, a jednocześnie nie narażać innych osób na zakażenie koronawirusem. W 2022 roku szczepienia ochronne będą nadal kontynuowane – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej
.

W poniedziałek (10.01) przekazali, że w ciągu ostatniej doby zachorowało 7785 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło 19 osób, podało Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa łódzkiego jest 421 zachorowań. Dziś (12.01) ministerstwo informuje osoby zakażone: 16 173, osoby, które wyzdrowiały: 7175, przypadki śmiertelne: 684, wyłącznie z powodu COVID-19: 181, choroby współistniejące wraz z COVID-19: 503.

– Jedną ze sposobów uniknięcia ciężkich skutków zakażenia jest poddanie się szczepieniom ochronnym. W trosce o zdrowie swoje i osób nam najbliższych zaszczepmy się – podkreślają funkcjonariusze.

Ruchy antyszczepionkowe krytykują akcję szczepień. Powtarzają, że szczepionki przeciw COVID-19 są eksperymentem medycznym.

– Zdecydowanie nie, szczepionki przeciw COVID-19 nie są eksperymentem medycznym. Przeszły wszystkie wymagane etapy badań podobnie jak pozostałe szczepionki dostępne na rynku. Szczepionki bez żadnych wyjątków podlegają restrykcyjnym procesom oceny wyników badań nieklinicznych (na zwierzętach) i wymaganym 3 etapom badań klinicznych (na ludziach). Kryteria oceny są bardziej szczegółowe niż te, którym podlegają leki  – opowiada ją specjaliści z z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Więcej o mitach na temat szczepionek - TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~reacher 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawianie lubią szczury? Obowiązek deratyzacji od...

Krem do opalania to niezbędnik słonecznych dni!

Bieg Zielonego Jabłuszka rozpoczął triadę 2022

Pożar domu. Jedna osoba poparzona

Wystartowali! XX jubileuszowy rajd Konwalia...

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?