Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej interwencji. Kwota zwala z nóg!

(fot. arch.)

Nocny jeździec jechał rowerem bez oświetlenia, pijany, kłamał co do swoich danych. Nie spodobała się mu też policyjna interwencja. Funkcjonariusze żyrardowskiej drogówki podczas jednej interwencji nałożyli na 38-latka 6 mandatów karnych o łącznej kwocie 4300 zł.

W niedziele tuż po godzinie 01:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mieszkaniec Żyrardowa ma w organizmie ponad 2,6 promila.

– Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 2500 zł za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Ponadto rower nie posiadał wymaganego oświetlenia oraz wyposażenia co skutkowało kolejnymi mandatami w wysokości 100 i 200zł. Gdy policjanci wypełniali dokumentację żyrardowianin wprowadzał ich w błąd lub w ogóle nie podawał swoich danych co zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń jest czynem, za który grozi kara do 500zł i taka też kara została zastosowana – informuje st. sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej KPP.

38-latkowi było jednak mało. Dodatkowo ukarany został mandatami za zaśmiecanie oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym. Podczas tej jednej interwencji policjanci nałożyli 6 mandatów o łącznej kwocie 4300zł.

 

Zgodnie z nowelizacją przepisów za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500zł.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Liga Jr NBA zawitała do Skierniewic

Uczą się koszykarskiego rzemiosła

Dwa zwycięstwa AZS w lidze skrzatów. Liga Jr NBA...

Wrócili pod siatkę

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

Łódzkie na PLUS

Podzielono ponad 2 miliony złotych na sport

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA