Do końca czerwca rondo ul. Skłodowskiej z Czerwoną w Skierniewicach będzie gotowe

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Kierowcy pytają, czy jest szansa, by przynajmniej na czas budowy fragmentu tzw. wschodniej  obwodnicy miasta, nie można zmienić organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Widok – Skłodowskiej – Czerwona. Ratusz odpowiada: – Nie ma takiej potrzeby, za kilka tygodni, pojedziemy nowym rondem.

Drogowcy przyznają – tempo prac wymusza solidność wykonawcy, ale przede wszystkim inwestycyjny sprint to efekt rosnących cen materiałów budowlanych, presja płacowa i brak rąk do pracy.

W Skierniewicach trwa jedna z większych inwestycji drogowych w tej kadencji – przebudowa ulicy Czerwonej. Kierowcy proszą ratusz, by ten rozważył możliwość zmiany organizacji ruchu w tej części miasta. Chodzi o skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej z ul. Skłodowską. Dziś uprzywilejowaną sytuację mają jadący Skłodowską, co zważywszy na przepływy ruchu, w ocenie mieszkańców, jest rozwiązaniem wymagającym rewizji.

Naczelnik wydziału dróg miejskiego ratusza Zbigniew Zagawa odpowiada: – Kwestia faktycznie została zgłoszona przez mieszkańców, dlatego od jakiegoś miesiąca prowadzimy obserwacje tego miejsca. Wnioski, jakie płyną z obserwacji są następujące – nie ma konieczność zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu. Tym bardziej że skrzyżowanie Widok - Skłodowskiej - Czerwona zostanie otwarte do końca czerwca. Zatem mówimy o uciążliwościach, które potrwają jeszcze jeden miesiąc, w Całą inwestycja opiewa na kwotę ponad 41 mln złotych. Wykonawca to firma Skanska.

Kompleksowa przebudowa ul. Czerwonej to nie tylko modernizacja samej ulicy, ale także budowa nowych drogowych rozwiązań. W ramach zadania powstaną cztery skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz nowy fragment drogi, który połączy ulice Armii Krajowej z Przemysłową. Prace usprawnią dojazd do strefy przemysłowej i parkowanie na jej obszarze, a w przyszłości – w ramach planowanej budowy obwodnicy wschodniej – bezpiecznie wyprowadzą ruch kołowy z miasta – podkreślają drogowcy. Dzięki przeniesieniu ruchu z ulicy Skłodowskiej-Curie na położoną równolegle ulicę Czerwoną zwiększy się także funkcjonalność połączeń na Widoku, największym osiedlu mieszkaniowym w Skierniewicach.

Nowa ścieżka połączy sieć dróg rowerowych w mieście z traktem, który prowadzi za granice miasta, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 705.

Po zakończeniu inwestycji ul. Czerwona stanie się drogą powiatową z dwoma pasami ruchu po 3,5 metra każdy, przedzielonymi środkowym pasem przeznaczonym do lewoskrętów. Podobną klasę drogową zyska ulica Przemysłowa.
Poza przebudową nawierzchni drogowej usunięte będą musiały być kolizje z sieciami teletechnicznymi, ciepłowniczymi, elektroenergetycznymi, gazowymi i wodno-kanalizacyjnymi. Przewidziano budowę zatok autobusowych, chodników, ciągów pieszo-rowerowych i nowego oświetlenia. Docelowo ul. Czerwona ma przejąć ruch tranzytowy i stać się elementem tzw. wschodniej obwodnicy miasta. Wciąż pod znakiem zapytania pozostaje termin realizacji zadania pt. alternatywna przeprawa przez tory w kierunku osiedla Widok. Szacowany koszt inwestycji to nawet 90 mln złotych.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec Skierniewic 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Syf, brud,piesi nie mogą się przedostać na drugą stronę nie wspomnę już o rowerzystach. Na pytanie którędy można przejść pada odpowiedź tamtędy i skinienie głowy do góry. Coś okropnego zero organizacji ruchu dla pieszych. Porażka. Mam nadzieję że skończą jak najszybciej i nie będzie żadnych poprawek. Ale znając życie pracują sami nisko wykwalifikowani pracownicy za minimalną stawkę a taka duża firma raczej nie kupuje materiałów w markecie budowlanym. Znając życie trzeba było coś zaoszczędzić no i na łapówki..... Trzymam kciuki żeby dotrzymali terminu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~xyz 1 ponad rok temuocena: 100% 

  "... Chodzi o skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej ze Skłodowską. Dziś uprzywilejowaną sytuację mają jadący Skłodowską ..." Skłodowską... Wstyd. Czy o ulicy Marii Konopnickiej też piszecie Państwo "ul. Konopnicka"?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Tańsze bilety do kina. Miasto dofinasowało...

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejną...

XIII Plażowy Piknik Rodzinny "Zalewaya":...

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Rodzinny Poranek w Kinie: „Wielka przygoda...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA