Akcja „Badamy nie tylko mamy” w Skierniewicach

(fot. Joanna Młynarczyk)

Miasto dołączyło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Badamy nie tylko mamy”, organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Amazonek. W Dniu Matki (26.05), w samo południe, sala muzeum historycznego wypełniła się paniami, dla których zdrowie jest priorytetem.

 

Na wydarzenie zaprosiło skierniewiczanki stowarzyszenie Amazonka.

Promujemy zdrowy i aktywny styl życia, pokazujemy że nie należy bać się badań, bo rak wcześnie wykryty jest w stu procentach wyleczalny, a my jesteśmy żywym przykładem na to, że po raku można żyć i jeszcze chce nam się robić coś dla innych – mówi Krystyna Kuś, prezes stowarzyszenia Amazonka. – Nie bez powodu spotykamy się o godzinie 12., bowiem o jednej porze w całej Polsce odbywają się akcje profilaktyczne, a Skierniewice są jednym z 97 miast, które stawiają na zdrowy tryb życia – dodała.

Skierniewickie Amazonki zaprosiły do muzeum mieszkanki miasta na badania i konsultacje. Odbył się także wykład profesora Arkadiusza Jeziorskiego „Profilaktyka w raku piersi”.

Gdy zaczynałem pracę 40 lat temu, rak piersi był nieznaną jeszcze chorobą, a dziś jest to jeden z lepiej poznanych nowotworów i w związku z tym mamy coraz większe możliwości leczenia

– podkreślił profesor Arkadiusz Jeziorski. – Ta tendencja jest efektem większej świadomości kobiet w sprawie konieczności samobadania piersi i udziale kobiet w badaniach przesiewowych – zwrócił uwagę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~sprzedam leki przeciwpasozytnicze przeciwgrzybicze 1 4 miesiące temu

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA