Czy posterunek policji wróci do Głuchowa?

(fot. Beata Pierzchała)

Gminny posterunek policji zniknął z Głuchowa ponad 10 lat temu. Teraz pojawiła się nadzieja, że policja wróci. Podczas jednego ze spotkań wójt usłyszał od komendanta policji w Skierniewicach, że zastanawia się nad reaktywacją posterunku w Głuchowie.

Podczas grudniowej sesji rady gminy temat posterunku policji wrócił za sprawą lokalu, który gmina chce kupić na własność. Chodzi o obecną siedzibę poczty.

– Chcemy kupić ten lokal wraz z przeniesieniem prawa wieczystego – mówi wójt Jan Słodki. – Z informacji, które otrzymałem od kierownictwa poczty, obecna siedziba placówki jest za dużo w stosunku do potrzeb, jakie ma poczta. Instytucja chce się przenieść do mniejszego lokalu, a my moglibyśmy zagospodarować tę dużą przestrzeń. Podczas spotkania podsumowującego bezpieczeństwo w naszej gminie komendant policji w Skierniewicach napomknął, że chce odtworzyć u nas posterunek. Myślę, że lokal po poczcie doskonale by się do tego nadawał.

Budynek, w którym obecnie znajduje się poczta ma 269 metrów kwadratowych powierzchni, to dużo za dużo, jak na potrzeby poczty w Głuchowie. Natomiast dla posterunku taki metraż z pewnością byłby idealny. Czy policja ma w planach reaktywację stacjonarną służbę mundurową w Głuchowie?

– Trwa analiza zagrożeń, jakie występują na tym terenie i badanie zapotrzebowania jeśli chodzi o dostępność policji – informuje st. sierż. Aneta Placek-Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. – Na razie żadne decyzje w sprawie ewentualnej organizacji posterunku w Głuchowie nie zapadły.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 18 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Głuchów

Dzień otwarty w Zespole Szkół w Głuchowie

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Gmina Głuchów: W radzie będzie więcej kobiet

Czwarty etap remontu drogi trwa. Wykonawca ma 10...

Kiedyś była tu szkoła, teraz będzie centrum...

Z kolędą i dobrym słowem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA