Poszukiwania nierzeczywiste Joanny Rudzińskiej w skierniewickiej galerii

(Łukasz Saptura)

Do końca marca w Akademii Twórczości w Skierniewicach można oglądać wystawę Joanny Rudzińskiej „Poszukiwania nie(rzeczywiste) - między materią a supermaterią”. Wielbiciele sztuki współczesnej nie będą zawiedzeni.

Joanna Rudzińska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w rodzinnych Katowicach na wydziale artystycznym na kierunku grafika. To nie pierwszy raz, kiedy jej praca pojawia się na skierniewickiej wystawie. Kilka lat temu pokazywała swoją pracę na biennale tkaniny w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Ekspozycja w Akademii Twórczości jest pierwszą indywidualną wystawą Joanny Rudzińskiej w Skierniewicach.

Wystawa „Poszukiwania nie(rzeczywiste)” to przede wszystkim grafika cyfrowa, jednak to dwie rzeźby przyciągają uwagę widza, kiedy wejdzie do galerii. Są to najwcześniejsze prace artystki powstałe jeszcze w czasie studiów.

- Pierwsza rzeźba obrazuje tytułowe spotkanie. To dwie formy, które się przenikają, jedna, trochę mniejsza, druga trochę większa. Jakoś się łączą i integrują, wymieniają się czymś. Dlatego w kontekście tej wystawy myślę, że ma fajny wydźwięk. Bo widzimy grafiki, które są bardziej o ciele i drugi cykl, który opowiada bardziej o umyśle, o marzeniach i przeżyciach duchowych. Dlatego ten tytuł też nawiązuje do tej wystawy i łączy to, co cielesne z tym, co trochę duchowe.

Kolejna rzeźba to przezroczysty sześcian. Struktury, które znają się w środku można potraktować w całości, jeśli są zabudowane w przezroczystej pleksi jako obiekt muzealny. Jednak jeśli się go otworzy i dostanie się do środka wilgoć to zostaną same nici, sam ślad tego, co jest w środku i zniknie. Dlatego struktura musi być chroniona. Stąd jej tytuł „Ulotność”. Nie bez powodu widzowi wydaje się, że w instalacji brakuje przedniej ściany.

Więcej na temat wystawy w "Głosie Skierniewic" z 22 lutego.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA