samorząd

z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2024 | 19:38 komentarzy 49
Miesięczny ryczałt dla przewodniczącej rady powiatu skierniewickiego po podwyżce będzie wynosił 3 tys. złotych. Dwaj wiceprzewodniczący, o ile będą obecni na wszystkich sesjach i komisjach w miesiącu, otrzymają dietę w wysokości 2,6 tys. złotych.

Miesięczny ryczałt dla przewodniczącej rady powiatu skierniewickiego po podwyżce będzie wynosił 3 tys. złotych. Dwaj wiceprzewodniczący, o ile będą obecni na wszystkich sesjach i komisjach w miesiącu, otrzymają dietę w wysokości 2,6 tys. złotych. (fot. Joanna Kielak)

Już nie 1,3 tys. a 2,6 tys. złotych będą odbierać co miesiąc powiatowi radni, którzy przewodniczą komisjom. Podwyżki nie ominęły zarówno prezydium, jak i szeregowych radnych, choć przy ich uchwalaniu rada nie była jednomyślna. – Jak się nie wstydzicie pracowników starostwa, z których większość zarabia najniższą krajową, a wy za trzy godziny w miesiącu dostaniecie niewiele mniej – pytała tuż przed głosowaniem radna Halina Dziąg.

Choć od pierwszej sesji rady powiatu skierniewickiego minął zaledwie nieco ponad tydzień, w czwartek (16.05) radni zebrali się po raz drugi na obradach. Tym razem m.in. zajęli się ustaleniem wysokości i zasad wypłaty swoich diet. Te ostatnio były ustalane w listopadzie 2021 roku. Radni otrzymują dietę w formie miesięcznego ryczałtu. Przez ostatnie dwa i pół roku przewodnicząca rady otrzymywała dietę w wysokości 2,4 tys. złotych, wiceprzewodniczący rady – 1,6 tys. złotych, a członkowie zarządu powiatu – 1,9 tys. złotych. Ryczałt dla przewodniczących komisji stałych wynosił 1,3 tys. złotych, ich zastępców – 1 tys. złotych, a pozostałych radnych – 700 złotych.

Podczas czwartkowej  (16.05) sesji radni większością głosów przyjęli nowe stawki. Od teraz przewodnicząca rady powiatu – Teresa Jędraszek będzie otrzymywała miesięczny ryczałt w wysokości 3 tys. złotych. Diety jej zastępców – Łukasza Kolisa i Grzegorza Stykowskiego będą wynosiły 2,6 tys. złotych, a pozostałych członków zarządu – Ewy Pawlak, Piotra Adamczyka i Stanisława Linarta – 2,8 tys. złotych. Przewodniczący komisji stałych: Elżbieta Grzyb (przew. komisji budżetu), Mariusz Wieczorek (przew. komisji rewizyjnej) i Marek Faryj (przew. komisji skarg, wniosków i petycji) będą otrzymywali miesięczny ryczałt w wysokości 2,6 tys. złotych. Dieta ich zastępców to 2,2 tys. złotych, a pozostałych radnych – 1 tys. złotych.

Zanim doszło do głosowania uchwały dotyczącej podwyżek diet, nie obyło się bez pytań.

– Kwoty zostały podniesione dość mocno – zauważył radny Adam Gasiński. – Nie mam zastrzeżeń do wysokości diety radnych, uważam, że to kwota (1 tys. złotych – przyp. red.) wystarczająca. Natomiast chciałbym wiedzieć, czym była podyktowana stuprocentowa podwyżka dla przewodniczących komisji.

Pytania, choć może raczej retoryczne, miała też radna Halina Dziąg.

– To, co zrobiliście z podniesieniem diety dla przewodniczących komisji z 1 300 na 2 600 złotych woła o pomstę do nieba. Z jakiego tytułu? Że przez ostatnią kadencję nie wystąpiliście z żadną inicjatywą na sesji? Czy za to, że przyjdziecie na komisję i na biurku macie położony porządek obrad, przygotowany przez biuro rady i go przeczytacie? Jak się nie wstydzicie pracowników starostwa, z których większość zarabia najniższą krajową, a wy za trzy godziny w miesiącu dostaniecie niewiele mniej. Pytam za co? To nie są pieniądze zarządu, to są pieniądze publiczne, podatników, waszych wyborców, którzy ciężko na nie pracują, po 40 godzin w tygodniu, a czasami dużo więcej. Jak popatrzycie w oczy waszym wyborcom, rolnikom, którzy mają po 1 600 złotych emerytury.

Po tym jak Halina Dziąg zakończyła swoją wypowiedź, przewodnicząca rady zarządziła głosowanie w sprawie podwyżek.

Uchwała przeszła 11 głosami ZA: Piotr Adamczyk, Mirosław Belina, Marek Faryj, Tadeusz Grotkowski, Elżbieta Grzyb, Teresa Jędraszek, Łukasz Kolis, Stanisław Linart, Ewa Pawlak, Grzegorz Stykowski, Mariusz Wieczorek. Troje radnych było PRZECIW: Halina Dziąg, Adam Gasiński i Stanisław Lesiak. Michał Mikołajczyk nie był obecny na sesji.

O ile Halina Dziąg raczej nie oczekiwała odpowiedzi na swoje pytania, Adam Gasiński tak. Przypomniał o nich już na koniec obrad, w sprawach różnych.

– Zadałem określone pytanie, wydaje mi się, że było ono sformułowane w sposób dość merytoryczny, wydaje mi się, że dobrze byłoby jakąś odpowiedź uzyskać – zauważył.

– Uzyskał pan odpowiedź w głosowaniu. Przecież wszystkie uchwały są państwu dostarczane, to co wy nie umiecie czytać? Jeszcze raz trzeba czytać? – wypaliła w odpowiedzi Teresa Jędraszek.

Do komentarza przewodniczącej odniósł się Adam Gasiński.

– Zapytałem o opinię pani, czym były uzasadnione te podwyżki. Natomiast ogólne uzasadnienie, że ministerstwo tak chce, przepraszam, ale do mnie ono nie przemawia – mówił radny.

Do wymiany zdań wtrąciła się Halina Dziąg.

– Radny pytał, jakie są zasady, a nie jakie są kwoty, już przez was podane. Czym kierowaliście się, ustalając te kwoty. To są zasady. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem pani przewodnicząca – ripostowała radna.

– Powiedziałam na wstępie, że są to ustalenia ustawodawcy, który ustanowił, że w takich przedziałach można dać wynagrodzenie i diety – odpowiedziała przewodnicząca rady.

W uzasadnieniu do projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości i zasad wypłaty diet dla radnych mowa jest m.in. o tym, że radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży służbowych (na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym). Jest też informacja, że „zaproponowane stawki diet przysługujących radnym są zróżnicowane ze względu na pełnioną funkcję”, a diety tak jak dotychczas obowiązujące mają formę ryczałtu. W uzasadnieniu znajdziemy również informację, że wysokość diety radnego nie może przekroczyć w ciągu miesiąca 2,4-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

W uzasadnieniu nie ma już jednak danych, że w tym roku kwota ta wynosi 1 789,42 zł, tyle samo, co w 2021 roku, gdy radni ustalali dotychczasowe diety. Od 2021 roku nie zmieniło się też rozporządzenie rady ministrów w sprawie maksymalnej wysokości diet przysługujących radnemu powiatu. Maksymalne stawki zależą od liczby mieszkańców powiatu. W przypadku powiatu skierniewickiego dieta radnych nie może przekroczyć 70 proc. maksymalnej wysokości diety (4 294,61 zł), czyli 3 006,23 zł.

W uchwale dotyczącej podwyżek znalazły się zapisy dotyczące systemu potrąceń ryczałtu, gdy radny w danym miesiącu nie wykonuje swojej funkcji. W przypadku jego nieobecności na sesji traci 25 procent ryczałtu, a gdy nie będzie uczestniczył w pracach komisji – 20 procent. Za nieobecność na posiedzeniu zarządu powiatu radnemu, który jest członkiem zarządu, obniża się ryczałt o 15 procent.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

50Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 50 17 dni temuocena: 100% 

  Oni oboje z mężem nie wychodzą z kościoła bo mąż to kościelny we własnej osobie,dlatego mają zapewne fory u proboszcza. No alw żeby zdradzić około 700 osób, które głosując na nią ,głosowało na PIS i nie mieć żadnych wyrzutów to trzeba być wyzutym z wszelkich wartości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dana 49 17 dni temuocena: 100% 

  Jak to jest największy kłamczuch Głuchowa chodzi do kościoła w pielgrzymki i ksiądz proboszcz rozmowy nie przeprowadził? Chyba to tak że w naszej wierze wyspowiadasz się i już załatwione. Osobiście proszę Grzyb by publicznie określiła na którą godzine chodzi do kościoła, bo jak ja widze to wiara ginie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Halina 48 18 dni temuocena: 100% 

  Grzybowa poszła na pielgrzymkę chyba modlić się o opamiętanie.Szkoda ,że nie wzieła jędraszkowej itych dwóch zdrajców z PIS. wszystko Kłamstwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 47 20 dni temuocena: 100% 

  Dwa tłuste koty i i tłusty w kasę arbuzik z Głuchowa super fota.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 46 22 dni temuocena: 100% 

  To się w pale nie mieści chyba najmniejszy powiat w całym kraju ,a pensja starosaty maksymalna w widełkach płacowych. I komentuje w gazecie no przecież nie przekroczył prawa bo mieści się w widełkach . Jak wam nie wstydjeszcze w tej kadencji nic nie zrobiliście,a kasa największa. Chciałem jeszcze zapytać co się dzieje z nową drogą od Ludwikowa do Julkowa czy będzie taka w łaty przecież niedawno była robiona i już do poprawy. Przecież wy wszysto robicie dobrze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 45 23 dni temuocena: 80% 

  Pan Dariusz S tylko podszywał się pod prawicę w rzeczywistości związany z komunistami (kolega Jażdżyka). A PIS podobno tak wszystko rozkradał ale na wszystko było nawet na drogi w powiecie skierniewickim . Teraz wszystko stoi i tylko się krzyczy Nawet kaczyńskiego chcą zrobić przyjacielem Putina . Farsa!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~D.r 44 23 dni temuocena: 100% 

  Może Grzyba salcesonem,a Wieczorka i Stykowskiegi jakimś czarnym, z odpowiednim rozmiarem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 43 23 dni temuocena: 100% 

  Czarnym salcesonem i najlepiej tym po 15 zł to wypędza się szatana i złe duchy to i salceson może się przydać. Ale i 100 milionów też by się zdało, czemu nie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 42 24 dni temuocena: 100% 

  Do Wyborcy. Pisiorkom dąć władze i pieniądze to kryzys gwarantowany. Tak jak swój Pisior Dariusz S. doprowadził do rujny PKP Cargo, notabene były szwagier proboszcza z Janisławic. Brak gospodarności, przygotowania gospodarczego i rozdawnictwo na lewo i prawo. I efekt gwarantowany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 41 24 dni temuocena: 100% 

  Nawet tu czarny salceson nie pomoże. Chyba że te 100 milinów z budżetu państwa to być może.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wyborca 40 26 dni temuocena: 67% 

  Nie opwiadajcie bajek na tych komentarzach nikt nikogo na siłę do parti nie ciągnie ,ale jak ktoś decyduje się na działalność publiczną to powinien mieć wyrobiony pogląd ,żeby reprezentować swoich wyborców. Bo po co mamy iść na wybory ,żeby 5 minut po nich ktoś nas zdradził jako wyborca oczekuję tyle i aż tyle. Ja nawet bym nie chciał żeby na stronę pis przeszedł Belina choć jak rząd dawał pieniądze na drogi to jeżdził na ich konwencje i klaskał Kaczyńskiemu i krzyczał zwyciężymy a teraz się śmieje . Jeżeli chcecie być tak oszukiwani za nasze wspólnie wypracowane pieniądze to prosze bardzo . Ja nie i będe napiętnował takie sytuacje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~??? 39 27 dni temuocena: 56% 

  Ciekawe jak by głosowali ci co byli przeciw gdyby to oni mieli brać tą kasę za zasiadanie w prezydium bądź przewodniczyć komisjom. Nie mam wątpliwości, ale są okrzyknięci bohaterami bo nie głosowali za kasą dla innych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkaniec 38 27 dni temuocena: 86% 

  Tych dwóch na zdjęciu wygląda jak ten twój czarny salceson Kuba

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sąsiad 37 27 dni temuocena: 100% 

  Niedlugo dojdzie do tego że wraz z aktem urodzenia trzeba będzie zapisać dziecko do partii a potem drugi raz przy 18 urodzinach. Totalny chłam partyjny od małego ma nas postawić po ktorejś z wasnionych stron. To się im w Warszawie udalo. Dzielić ludzi od małego. Całe szczęście że to paradoksalnie żadnej z sekt nie daje poprawia a wręcz przeciwnie. Trzeba reprezentować siebie a nie partie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 36 27 dni temuocena: 80% 

  Szanowny panie !Dobrze ,że w jakimś stopniu komuna upadła i znależli się ludzie którzy walczyli o wolność i możemy się róznić także politycznie. Ja mam inny pogląd i nie we wszystko wierzę co opowiadają dzisiaj rządzący . Trzeba korzystać z róznych żródeł wiadomości i okazuje się często .że chyba w histori takiego kłamsta nie było jak dziś. Co siętyczy wyborów do powiatu tota awantura jest oto ,że wyborcy którzy głosowali na kandydata zPIS oczekują ,że będzie reprezentowałich poglądy w powiecie . Jężeli mieli inne poglądy mogli powiedzić przed wyborami. Wyborcy Pis np zgminy Głuchow nie życząsobie żeby radna popiertała Jędraszkową. Znamy ja aż zadobrze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~??? 35 26 dni temu

  A jakie w powiecie reprezentuje się poglądy PIS VS PSL? Czym one na poziomie powiatu się róznią?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 34 27 dni temuocena: 88% 

  O wolność to walczyli młodzi chłopcy którzy żyli od strony Rawy Mąż. w styczniu 1945r. w szeregach Armii Wyzwoleńczej a śmierć zaglądała co dziennie, realnie im w oczy. Wchodzili do domów, prosi o chleb i pytali czy daleko do Berlina. Czy wielu z nich tam dotarło, to w to wątpię. Uszanuj ich młode stracone życie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 33 27 dni temuocena: 89% 

  Do Mieszkańca. Nie do zaakceptowania były rządy Pisu, dyletantów rozrzucających kasę swoim i takiemu jak specjalista kościelny od salcesonu za 100 milionów i na dodatek udawać że nić się nie stało. A radni z Pisu w powiecie , przekupieni są Mamoną, są bezpieczni i nie ma się czego obawiać. Ani nie gryzą, nie kąsają i nie kopią. Po co ta awantura? A może by wypędzić z nich szatana, czarnym salcesonem, metoda jest bardzo skuteczna i bezpieczna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 32 27 dni temuocena: 100% 

  Gdyby nie pieniądze rządowe dla powiatu to niewiadomo czy by ich było stać na jedną drogę powiatową ,ale na 100% podwyżkę diet to stać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 31 27 dni temuocena: 50% 

  Panie Kuba otwurz szeroko oczy i popatrz co teraz się dzieje . Tak wszystko było żle tylko ludziom się nieżle żyło. Takwszystko było żle jakoś nikogo nie mogą złapać ,aż Kaczyńskiego chcą zrobić przyjacielem Putina Śmieszne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 30 27 dni temuocena: 50% 

  A po co komu te lotniska, te atomy. Dobrze je to je. Zimnioków się nagotuje poje. W strarzy sie posiedzi, może jakie co przyniesum i na zagrychę. My to na forum i PSL glosujimy. Tuski to niech se robium. Może pasatów tańszy załatwi, albo jakie ałdi się trafi. Kumpel był w rajchu to łopowiadał. Wrócił siedział parę lat bo robotę miał dobro. Ale tera znowu będzie jechał. Tak to je. A co tusek mo do też że krurum fabrykę zamykajum.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 29 28 dni temuocena: 100% 

  Do mieszkańca. Widzi pan żdzbło w oku te nieszczęsne diety a nie widzi pan belki w swoim oku, jak Pisiorki były u władzy na których pan tak ochoczo głosował i za przyzwoleniem wyborców kasą się oświecone tępaki, beztrosko rozrzucały. Na lewo i prawo. Temu panu księdzu nie 5, nie 10 milinów a na przykład 100 milionów temu co wywijał salcesonem. Jak by nie było specjalista od wypędzania szatana, oszołom jeden To dopiero trzeba mieć pełno pojęcia, rozumu i tupet!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 28 28 dni temuocena: 0% 

  Jak były zniwa to tak się kuszyło że do łoczów naszło w pytę. Ale tych belków to jo nie wim jak nawkładać. Trociny to ta, belków to nie wim. Zapytam w strarzy i pod sklepym może widzioły jakie belki w oko wsadzajum. Muszę jaki specjalny śnurek do tej belki. U nos ni mo takich. Drogi to takie je? Jo na tych z pisu nie głosuję bo une to po szkołach. Mundre takie i wiedzum co j jak. Jo to na swoich. Parę klasów i starczy, po co wincy. Ciungnik, pasata i starczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkaniec 27 28 dni temuocena: 100% 

  Do Kuby. Radzę ci uważać na tych zdrajców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 26 28 dni temu

  Trza uwaszać. Prawda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Borys 25 28 dni temu

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • Gość
  ~Bynek 24 28 dni temuocena: 78% 

  Belina nas oszukał z Jedras********kową dla PSL liczy się maniocha i układ.Do swojego grona przyjmują ludzi którzy za kasę zamkną gęby, a w rzeczywistości to do zielonej koniczyny lęgną najgorzej tępaki . Kiedy PiS rozliczy Grzybową za super umowy, czy jest nie winna? Jak teraz głosować porządek z tą zdrajczynią powinien zrobić Salek i Marszałek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~puk puk 23 27 dni temu

  Serio? Przecież jedynką z listy Sałka do powiatu była pani, która na początku poprzedniej kadencji głosowała razem z PSL

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 22 28 dni temuocena: 100% 

  Reymont 100 lat temu celnie strzelił w nasze środowisko. To był dopiero artystka. Chłopów pisał 10 lat i to skutecznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zofja 21 28 dni temuocena: 100% 

  No to już nie są tłuste koty to prawdziwe kocury!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 20 28 dni temu

  Myszów jeszcze ni mo. Jak bedum żniwa to będzie wincy. Koty bedom miały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 19 28 dni temuocena: 100% 

  Jaki jad i jakie dzielenie narodu my chcemy normalności to kim dla radnych są ich wyborcy. Taka Grzybowa czy stykowski czy wieczorek jak im podobała się trzecia droga ,czy forum samorządowe to prosze bardzo nikt im nie zabrania,a nie na siłe kandydować z PIS ,a po wyborach zmieniam barwy . Oddajcie mandat zachowajcie odrobinę honoru. Czekamy .Wyborcy PIS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 18 28 dni temu

  Tamte to jo nie wim po co z pisu kandydowały jak łunę jak nasz głosujom. Forum i PSL to dobre je. Niech se płacum ile chcum. Jo bym na wincy głosował, niech berium se.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Adi 17 28 dni temuocena: 50% 

  Wyznawcy PiSu róbcie tak dalej, a kolorowa koalicja zawsze będzie stać u władzy. Zachowujecie się okropnie. Tyle jadu co wy wylewacie jeszcze nigdy nie przekonało tylu ludzi, aby głosować na byle kogo, ale nie na Was. Gdzie Wasze tłuste koty? Gratulacje dal tych, którzy tak skutecznie dzielą naród.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~cacy 16 28 dni temuocena: 100% 

  Ogarnij się Adi, przecież to nie pisowcy tylko peslowcy, wierni tradycji SL ale nie tego sprzed 1947 roku, zanim się zaprzedali komuchom z PPR i PPS, a potem wierni tradycji zgnoili rząd Olszewskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Źenada 15 28 dni temuocena: 100% 

  Czy się stoi , czy się leży patola kasa się należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 14 28 dni temu

  No radny to mo. Nosz tysz dostoję wincy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 13 28 dni temuocena: 100% 

  Oto macie szacownych samorządowców i nawet pan Linart który wie jak biedny jest powiat podniósł rękę za i pan Faryj pierwszy raz radny (szfagier Beliny)od razu przewodniczący komisji. Zobaczcie jak wszystko jest ustawione ,a jak przyjdą dorzynki to jak całują chlebi zarzekają się jak będą go sprawiedliwie dzielić .Hańba z taką sprawiedliwością! A w medliach apeluja o obniżenie poziomu debaty publicznej jak ludzie maja być spokojni to naprawdę doprowadza do szału.Nawet jedna osoba nie powinna brać udziału w jakickolwiek uroczystościach organizowanych przez powiat skierniewicki. Gdzie jest Petryna Telus Sałek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 12 28 dni temuocena: 90% 

  Brawo dla pani Dziągowej i radnego z Makowa wreszcie jest opozycja ,która jak widać w samorządzie jest bardzo potrzebna ,a jakby was bylo 7 to napewno takiej podwyżki by nie bylo. Slusznie ktoś powiedział zróbmy protest przed starostwem bo wielkie chamstwo się dzieje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wyborca 11 28 dni temuocena: 100% 

  Ludzie apeluje wyjdzmy z protestem przed starostwo i stójmy tam do tąd aż obniżą sobie te diety Hańba za nasze pieniądze się sprzedają .jeszcze mało tej mleczarce dajcie jej 100tys na miesiąc. Poprostu chamstwo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pszczonowianin 10 28 dni temuocena: 50% 

  Kadencja radnednego z Pszczonowa nie wzieła się ot tak tylko by miejscowość wreszcie doczekała siè lepszych dróg i zauważania w powiecie. Że niektórym w gminie to uwiera to już ich spojrzenie zakrzywione na rzeczywistosc. Wies sie cieszy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wąglik 9 28 dni temuocena: 0% 

  Ddd.,,Starosta zrobił z niechcenia,,Tyle co Maków ma dróg zrobionych dzięki Kolisowi i Skibie jest faktem nie do podwarzenia.A będą kolejne.I.masz rację oni je wymęczyli.Smutne jest to że mieszkańcy zamienili radnego który miał realny wpływ na to co się dzieje w powiecie na gościa który tam 5lat posiedzi nie zrobiwszy nic.I nie z jego winy tylko prostej matematyki.Zły powiat,niedobry wina starosty ale jak kampania idzie to deklarujemy pełną współpracę z powiatem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ddd 8 28 dni temuocena: 50% 

  Ten przytulony nigdy nie zabrał głosu. Drogi w Makowie starosta zrobił z niechcenia bo ta ciapa wymieczała.On też zdrajca Makowa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 7 29 dni temuocena: 60% 

  Cały Pszczunew się cieszy. Załatwił se, to se umi załatwić. Un książki widzioł i ponoć czytałem. Łopowiadał przecie pod sklepym. W straży tysz je.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 6 28 dni temuocena: 67% 

  Nie za lasu bo tum łifi ni mom. Pod sklepym dobrze łapie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość z pod sklepu 5 28 dni temuocena: 50% 

  Łelektorat -cieszy to że na swój prostacki prześmiewczy rozum z za lasu to rozumiesz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Łelektorat 4 28 dni temuocena: 75% 

  No jo wim. W sklepie stojałem w ganku to go widziołem, we strarzy jestem. Stojał, łopowiadał to i 3 kadyncja je. Nasz chłop. Kładym chyba tesz jaździć umi. Takiego jak Un to nikt ni mo. Nasz chłop.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość z pod sklepu 3 29 dni temuocena: 50% 

  Łelektorat hahahah -Po treści widzę że też by się przydało jakieś książki chociaż zobaczyć. Zapraszam przyjedź porozmawiaj z ludźmi ,zapytaj czemu -3 kadencja nie bierze się z niczego. Ten temat jest teraz w wielu samorządach i zawsze będzie tak samo drażnił ludzi. Tu jednak bardzo dobrze jest to opisane. Mam nadzieję że właśnie takie artykuły będą również o Gminach- kto ile i za co .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ANNA 2 29 dni temuocena: 100% 

  Wiadomo radni PiS sprzedali się za te diety. W partii powinni wyciągnąć konsekwencje a najlepiej ich wyrzucić. Wstyd. Tak jak powiedziała Pani radna, jak mogą spojrzeć pracownika Starostwa w oczy. Pracownik przychodzi do pracy codzień na 8 h i zarabia niewiele więcej niż taki przewodniczący komisji. A te dokumenty dla radnych kto szykuje ten pracownik. A taki radny pionek sprzedawczyk przyjdzie raz w miesiącu rękę podniesie jak Pani Jędraszek każe i 2600 na miesiąc wleci. Wstyd jeszcze raz Wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Damian 1 29 dni temuocena: 100% 

  Przecież tej uchwałę należy zaskarżyć proporcje są za wysokie. ale biorąc zdrajcy z PiS mają po równo. Jak zadowolona jest kościelna z Głuchowa, aż miło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA