Skierniewice: czy to przejście dla pieszych jest czy go nie ma?

(Fot. Mariusz Jaworski)

Policja mówi jasno: przejście dla pieszych na ulicy Pomologicznej, które było usytuowane bliżej wejścia Zespołu Szkół nr 1 jest zlikwidowane. Jednak nie do końca usunięte malowanie na jezdni nadal wprowadza błąd. Sytuacja może zmienić się dopiero na początku maja.

Pod koniec marca tego roku do użytku publicznego zostało oddane przejście dla pieszych na ulicy Pomologicznej. Nowa lokalizacja znajduje się bliżej hali sportowej OSIR. Zdaniem mieszkańców przesunięcie przejścia o kilkadziesiąt metrów jest zdecydowanie korzystniejsze.

– W mojej ocenie przeniesienie przejścia podniosło poziom bezpieczeństwa. Przede wszystkim jest dużo lepsza widoczność, ponieważ mniejsze utrudnienie sprawiają zaparkowane auta – mówi w rozmowie z „Głosem” Robert Zwoliński, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Jednak wraz z przeniesieniem pojawił się nowy problem. Otóż malowanie poziome na jezdni po byłym przejściu nie zostało do końca usunięte. Wiele osób idących „na pamięć” zapomina o zmianie przejścia dla pieszych.

– Mieszkam nieopodal w jednym z bloków i rzeczywiście na początku czasem kierowałam się na to przejście. Myliły namalowane pasy. Uważam, że osoba nie będąca mieszkańcem miasta mogłaby się również pomylić – mówi mieszkanka.

Policja stawia sprawę jasno: starego przejścia dla pieszych nie ma, a wraz z przeniesieniem zostały usunięte znaki pionowe. Jednak naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach przyznaje, że nie do końca usunięte malowanie na jezdni może wprowadzać w błąd.

0

Pieszy uczestnik ruchu drogowego nie ma obowiązku zwracania uwagi na znaki pionowe.

0

Wydział dróg i komunikacji w urzędzie miasta potwierdza, że doskonale zna sprawę. Wyczyszczenie drogi w celu usunięcia malowania miało już miejsce, ale ma zostać powtórzone.

– Na początku maja mamy zaplanowaną akcję malowania linii w całym mieście. To w tym czasie chcemy dokonać również usunięcia niepotrzebnego malowania. Do tej pory dużym problemem była również aura pogodowa – wyjaśnia Zbigniew Zagawa, naczelnik wydziału dróg i komunikacji w urzędzie miasta.

To oznacza, że przez najbliższy tydzień nieusunięte malowanie może nadal wprowadzać w błąd. Na szczęście od momentu przeniesienia przejścia dla pieszych nie odnotowano żadnych zdarzeń na tym odcinku.

Mimo to, statystyki zdarzeń na przejściach dla pieszych w Skierniewicach w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Na początku marca 55-letnia została potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego.

W tym roku to był kolejny przypadek na ulicy Wyszyńskiego. Pod koniec stycznia potrącona została kobieta, która pomimo starań lekarzy zmarła w szpitalu.

Pod koniec zeszłego roku tragicznie zakończyło się potrącenie na przejściu dla pieszych na ulicy Szarych Szeregów w Skierniewicach. Pieszy został przewieziony do skierniewickiego szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 1 26 dni temuocena: 100% 

  Można przekreślić stare przejście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Pierwsza komunia w Białyninie

Kolejna szansa na pozbycie się elektrośmieci. W...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Pierwsza Komunia Święta w parafii pw....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA