Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 22 października 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Sprawcy napadu na bank zatrzymani

14.08.2017 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

Zamaskowani sprawcy grozili kasjerce przedmiotem przypominającym broń. Do napadu na placówkę bankową w Lubani doszło w miniony piątek, 11 sierpnia. Trzech mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju zostało zatrzymanych. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Zgłoszenie o napadzie dyżurny rawskiej komendy przyjął kwadrans przed godziną 9.00.
- Do placówki weszło dwóch mężczyzn z twarzami zasłoniętymi czapkami i chustami – informowała Karolina Sokołowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – Grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń, zmusili ją do wydania pieniędzy.

Mężczyźni odjechali osobowym audi w nieznanym kierunku. Dzięki podjętym działaniom operacyjnym, w sobotni poranek (12.08) udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu. Kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł trzeci domniemany sprawca. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (14.08) sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi od 2 do 12 lat pozbawiania wolności. Kwalifikacja czynu może jeszcze ulec zmianie.
aka, jk; fot. KPP w Rawie

Więcej o sprawie będzie można przeczytać w czwartkowym wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy” (17.08)

Komentarze

Dodaj komentarz