Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 17 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Jak kocha, to poczeka

14.02.2018 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

– Pośpiech na drodze nie jest wskazany, a bliska nam osoba… jak kocha, to poczeka. Ważne, aby bezpiecznie dotrzeć do celu – przekonują funkcjonariusze z KWP w Łodzi. 14 lutego kolejny już raz zaplanowano działania, które mają przypomnieć kierowcom o tym, by zdjąć nogę z gazu.

Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci będą wręczać zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życia.
– To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również odpowiedzialność – podkreślają funkcjonariusze KWP w Łodzi. – Tego dnia policjanci w szczególny sposób będą uczulać użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym, niż nie dojechać wcale.

Analiza zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2017 roku wskazuje, że przyczyną 24,3%  wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W ubiegłym roku w wypadkach z winy kierujących w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 57 osób, a 1069 zostało rannych.
oprac. aka; fot. KWP w Łodzi

Komentarze

Dodaj komentarz